Home / मनोरञ्जन / बेलायतमा हुने बक्स अफिस अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक, नामावलीसहित

बेलायतमा हुने बक्स अफिस अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक, नामावलीसहित


काठमाडौं । बेलायतमा यही असार १७ गते हुने बक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्डको उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक भएको छ । राजधानीमा आइतबार एक कार्यक्रमको आयोजना गर्दै ३२ विधामा वितरण गर्न लागिएको बक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक गरिएको हो । अवार्डका लागि पाँच सदस्यीय जुरीले उत्कृष्ट ५ को मनोनयन छनोट गरेको हो ।

उत्कृष्ट नायकको मनोनयनमा लुट २ बाट सौगात मल्ल, वीर विक्रमबाट दयाहाङ राई, गाजलुबाट अनमोल केसी, होमवर्कबाट आर्यन सिग्देल र लभ साशाबाट कर्मा शाक्य परेका छन् । उत्कृष्ट नायिकाको मनोनयनमा किस्मत २ बाट शिल्पा पोखरेल, होमवर्कबाट नम्रता श्रेष्ठ, छक्का पन्जाबाट प्रियंका कार्की, लभ साशाबाट केकी अधिकारी र लप्पन छप्पनबाट वर्षा सिवाकोटी परेका छन् । सर्वोत्कृष्ठ चलचित्रको मनोनयनमा भने छक्का पन्जा, गाजलु, वीर विक्रम, लभ साशा र लुट २ परेका छन् ।

अवार्डको आयोजना लण्डनको थर्ड आई टिम र नेपालको बक्स अफिस अवार्ड मिलेर संयुक्त रुपमा गर्न लागेको हो । थर्ड आई टिमका संयोजक विकास देवकोटाले अवार्डलाई भव्य बनाउन कुनै कसर बाँकी नराख्ने बताएका छन् । दशौं बक्स अफिस फिल्म फेयर नेपालका अध्यक्ष आर के सुवेदीले उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्वजनिक कार्यक्रममा बोल्दै अवार्ड निष्पक्ष हुने जिकिर गरे ।

मनोनयनमा को–को

सर्वश्रेष्ठ खलनायक
१, रविन तामाङ – जय पर्शुराम
२, धु्रब कोइराला – मेरो देश
३, विकाश चापागाई – निर्भय
४, प्रज्वल सुजल गिरी – के म तिम्रो होइन र
५, अर्पण थापा – वीर विक्रम

सर्वश्रेष्ठ निर्देशक
१, हेमराज बीसी – गाजलु
२, प्रचण्डमान श्रेष्ठ – लभ साशा
३, मिलन चाम्स – वीर विक्रम
४, रामबाबु गुरुङ्ग – पुरानो डुङ्गा
५, निश्चल बस्नेत – लुट २

सर्वश्रेष्ठ सह–नायक
१, मन्चिन शाक्य – द विनर
२, अनुप बिक्रम शाही – वीर विक्रम
३, सलोन बस्नेत – गाजलु
४, दयाहाङ्ग राई – लुट २
५, किशोर खतिवडा – किस्मत २

सर्वश्रेष्ठ सह–नायिका
१, सुरविना कार्की – लुकामारी
२, अशिष्मा नकर्मि – बाटो मुनिको फूल २
३, वर्षा राउत – छक्का पञ्जा
४, रजनी क।सी। – लालजोडी
५, मेनुका प्रधान – पुरानो डुंगा

सर्वश्रेष्ठ नव(नायिका
१, सृष्टि श्रेष्ठ – गाजलु
२, मरिष्का पोखरेल – के म तिम्रो होइन र
३, दिया पुन – वीर विक्रम
४, सहारा कार्की – दर्पण छाँया २
५, ज्योत्सना योगी – म त तिम्रै हुँ

सर्वश्रेष्ठ नव–नायक
१, आयुष्मान देसराज जोशी – चपलीहाइट २
२, पृथ्वीराज प्रसाई – किस्मत २
३, पुष्पल खड्का – दर्पण छाँया २
४, आकाश श्रेष्ठ – म त तिम्रै हुँ
५, आर्यन अधिकारी – के म तिम्रो होइन र

सर्वश्रेष्ठ मेक–अप
१, अमृत मरहठ्ठा – लुट २
२, शंकर थापा – छक्का पञ्जा
३, निमा लामा – किस्मत २
४, सरोज पाण्डे – पुरानो डुङ्गा
५, निमा लामा – गाजलु

सर्वश्रेष्ठ कला निर्देशक
१, आशिष दाहाल र कसम नेपाल – जंगे
२, मेनुका राई – लुट २
३, कृष्ण राईरभावना घिमिरे – दर्पण छााया २
४, सुरेश कार्की – पुरानो डुङ्गा
५, सन्तोष लामा – वीर विक्रम

सर्वश्रेष्ठ भेषभूषा (ड्रेस डिजाइन्)
१, उत्तम बनेपाली – के म तिम्रो होइन र
२, उत्तम बनेपाली – द विनर
३, रुबी राणारएस्ट्रीक शेरचन – गाजलु
४, युबी थापा – विर विक्रम
५, रुबी राणारएस्ट्रीक शेरचन – किङ्ग

सर्वश्रेष्ठ ध्वनि मिश्रण
१, उत्तम न्यौपाने – लुट २
२, सुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा
३, सुकेश शाह – के म तिम्रो होइन र
४, राजकृष्ण श्रेष्ठ – एकपल
५, रमेश भट्टराई – द विनर

सर्वश्रेष्ठ पाश्र्व संगीत
१, एलिस कार्की – के म तिम्रो होइन र
२, सुजील कर्माचार्य – छक्का पञ्जा
३, इमान विक्रम शाह – जय पर्शुराम
४, शैलेश श्रेष्ठ – गाजलु
५, रामजी लामिछाने – निर्भय

सर्वश्रेष्ठ कलर करेक्सन
१, राजेन्द्र मोक्तान – गाजलु
२, अनन्त घिमिरे – एक पल
३, कपिल पराजुली – छक्का पञ्जा
४, मनोरञ्जन श्रेष्ठ – निर्भय
५, रेनिस फागो – के म तिम्रो होइन र

सर्वश्रेष्ठ भिएफएक्स
१, अनन्त घिमिरे – द विनर
२, सत्यम राना – जय पर्शुराम
३, कञ्चन शाही – भ्रम
४, मनोज श्रेष्ठ – लुट २
५, रुपक परियार र सागर गहतराज – लप्पन छप्पन

सर्वश्रेष्ठ हास्य कलाकार
१, केदार घिमिरे (माग्ने बुढो) – छक्का पञ्जा
२, जितु नेपाल – छक्का पञ्जा
३, ज्योति काफ्ले – लालजोडी
४, बुद्धि तामाङ – छक्का पञ्जा
५, नाजीर हुसैन – वीर विक्रम

सर्वश्रेष्ठ बाल कलाकार
१, नवीन भुजेल – उमंग
२, साइब्रत आचार्य – छााया
३, लाक्पा सिंगे तामाङ – डाइग क्याण्डल
४, रञ्जना डाागी – बृन्दावन
५, प्रिन्सु सिटौला – भाग्य आ(आफ्नो

सर्वश्रेष्ठ नृत्य निर्देशक
१, गोविन्द राई – लेकै जाने…..ब्रासलेट
२, बसन्त श्रेष्ठ – सोझै हो मान्छे म त …..जय पर्शुराम
३, कविराज गहतराज – पूर्व पश्चिम रेल ……छक्का पञ्जा
४, विक्रम स्वाार – ठमेल बजार ….लुट २
५, रामजी लामिछाने – म त हुन्छु जस्तो….. जय पर्शुराम

सर्वश्रेष्ठ पटकथा
१, हेमराज बिसी – गाजलु
२, निश्चल बस्नेत – लुट २
३, मुकुन्द भट्ट – लप्पन छप्पन
४, दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
५, यम थापा – वीर बिक्रम

सर्वश्रेष्ठ संवाद
१, दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा
२, लक्ष्मण सुवेदी – लालजोडी
३, हेमराज विसी – गाजलु
४, देब नेपाल – मेरो देश
५, प्रचण्डमान श्रेष्ठ – लभ सासा

सर्वश्रेष्ठ कथा
१, लक्ष्मण सुवेदी – लालजोडी
२, शिव शर्मा – उमंग
३, उदय सापकोटा (सुरेन) – मेरो देश
४, मिलन चाम्स – विर विक्रम
५, माओत्से गुरुङ – पुरानो डुङ्गा

सर्वश्रेष्ठ सम्पादक
१, सुरेन्द्र पौडेल – गाजलु
२, अर्जुन जिसी र भुपेन्द्र अधिकारी – के म तिम्रो होइन र
३, विपिन मल्ल – छक्का पञ्जा
४, सुरेन्द्र पौडेल – लुट २
५, अर्जुन जीसी – वीर विक्रम

सर्वश्रेष्ठ छायाँकार
१, शैलेन्द्र ध्वज कार्की – गाजलु
२, पुरुषोत्तम प्रधान – छक्का पञ्जा
३, शिव राम श्रेष्ठ – लभ सासा
४, पुरुषोत्तम प्रधान – लुट २
५, राम कुमार केसी – वीर विक्रम

सर्वश्रेष्ठ द्धन्द निर्देशक
१, हिमाल केसी – के म तिम्रो होइन र
२, राजकुमार उप्रेती – लुट २
३, एन। बी। महर्जन – जय पर्शुराम
४, सम्राट बस्नेत – विर विक्रम
५, रोशन श्रेष्ठ – किङ्ग

सर्वश्रेष्ठ चरित्र अभिनेता
१, टिका पहारी – बाटो मुनिको फूल २
२, माओत्से गुरुङ – पुरानो डुङ्गा
३, नरेश पौडेल – जंगे
४, सन्तोष पन्त – किस्मत २
५, नीर शाह – ब्रासलेट

सर्वश्रेष्ठ चरित्र अभिनेत्री
१, रश्मी भट्ट – सुन्तलिलाई भगाई लग्यो झिल्केले
२, मिथिला शर्मा – के म तिम्रो होइन र
३, गौरी मल्ल – गाजलु
४, बसुन्धरा भुसाल – छक्का पञ्जा
५, अरुणा कार्की – छाया

सर्वश्रेष्ठ नव(निर्देशक
१, नविन अवाल – बिजुली मेसिन
२, शिव शर्मा – उमंग
३, नरेश केसि – डाइङ क्याण्डल
४, श्रीराम महत – म त तिम्रै हुा
५, दीपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा

प्रतिकृया दिनुहोस

Check Also

पोखराका बुद्ध लामा बने पहिलो नेपाल आइडल

काठमाडौं । पहिलो नेपाल आइडलको उपाधि पोखरा नयाँबजारका बुद्ध लामाले जितेका छन् । कतारको दोहास्थित …